top of page
azzalure.jpg
Botulinum_toxin_3BTA.png

BOTOKS ( BOCOUTURE / AZZALURE)

Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między nerwami a mięśniami. Wówczas nie dochodzi do skurczu mięśni np. twarzy a w konsekwencji nie powstają zmarszczki mimiczne (czyli takie zmarszczki, które generują się w trakcie ruchów mięśni jak kurze łapki, lwia zmarszczka czy poziome linie na czole). Kolejnym efektem jest powolne wygładzanie zmarszczek statycznych (czyli utrwalonych) w trakcie regularnego leczenia botoksem.

Ponadto botoks stosuje się nie tylko do likwidacji wyżej wymienionych zmarszczek. W medycynie ma on zastosowanie w okulistyce (np. w leczeniu zeza), w leczeniu chorób neurologicznych przebiegających z nadmiernym napięciem mięśniowym (np. migrena), chorób stomatologicznych (np. bruksizm) bądź w leczeniu nadmiernej potliwości (np. w obrębie pach lub dłoni czy stóp).

Do wyżej wymienionych chorób jak i do likwidacji zmarszczek stosuje się bardzo małe ilość botoksu, które nie mają wpływu poza rejon , w którym został on wstrzyknięty.

Efekt działania toksyny botulinowej pojawia się do 14 dnia od jej zastosowania i trwa do3-6 miesięcy.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Małą ilość preparatu lekarz wstrzykuje w odpowiednie miejsca w obrębie twarzy. Cała procedura trwa do 15-20 minut. Można ją powtarzać nie częściej niż co 3 miesiące.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

- zmarszczki mimiczne w obrębie górnej części twarzy (kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła, lwia zmarszczka (zmarszczki pomiędzy brwiami), zmarszczki królicze ( zmarszczki w obrębie górnej części nosa),

- zmarszczki palacza,

- bruksizm ( nadmierny przerost mięśni żwaczy),

- nadpotliwość dłoni, stóp czy pach,

- bóle migrenowe głowy.


 

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

- choroby przebiegające z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo- mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta- Eatona),

- nadwrażliwość na składniki preparatu (na albuminy ludzkie),

- stosowanie wymienionych leków (oraz okres do 1 tygodnia od ich odstawienia) : aminoglikozydy- streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, knamycyna; chinolony chlorochina, hydroksychlorochina; D -penicylamina (cuprenil), cyklosporyna, tubokuratyna, pankuronium, galamina, sukcynulocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,

-miejscowe infekcje skóry,

-ciąża, okres laktacji


 

ZALECENIA PO ZABIEGU:

- w ciągu 4 godzin po zabiegu nie wolno pochylać głowy do dołu, nie wolno leżeć,

- unikać masażu i ucisku w miejscach wstrzyknięć,

- unikać nagrzewania okolicy poddanej zabiegowi przed 2-3 dni od zabiegu.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

bottom of page